Sarkanā lentīte radās laikā, kad Amerika pārdzīvoja divas traģēdijas - 79 zaldātu zaudēšanu, kuri pazuda Kuveitā un AIDS epidēmiju.
Cerībā atrast pazudušos zaldātus, amerikāņi pie apģērba nēsāja dzeltenas krāsas lentīti. Bet par HIV/AIDS, no kura bija jau miruši vairāk kā 140 tūkstoši cilvēki, tajā laikā Amerikā labprāt nerunāja.
Lai pievērstu sabiedrības uzmanību, 1991. gada aprīlī mākslinieks Franks Murs izveidoja "Sarkano lentīti". Tā kļūst par cerības simbolu - apvienojot cilvēkus, kuri uzskata par nepieciešamību apzināt HIV/AIDS problēmu. Sākumā šo lentīti nēsāja šaurs cilvēku loks - labdarības organizācijas "Visual AIDS" locekļi. Šī organizācija apvienoja mākslas pasaules cilvēkus, kuri savus talantus un spēkus bija nolēmuši veltīt cīņai pret HIV/AIDS epidēmiju. Ļoti īsā laikā sarkanā lentīte kļuva par starptautisku simbolu cīņā pret HIV/AIDS.
1991. gadā Lielbritānijā, Fredi Merkuri piemiņas koncertā, sarkano lentīti pie apģērba piesprauda 70 tūkstoši cilvēki. 1992. gadā Holivudā, "Oskara" balvas pasniegšanas ceremonijā 2/3 no klātesošajiem pie apģērba bija piesprausta sarkana lentīte. Sarkano lentīti nēsā Elizabete Teilore, Meidziks Džons, Arturs Em un citi pasaulē populāri cilvēki. Šodien, sarkanā lentīte ir solidaritātes simbols ar cilvēkiem, kurus skārusi HIV/AIDS problēma. Kā simbolu pret HIV/AIDS, to nēsā cilvēki Amerikā, Eiropā - visā pasaulē.
Jūs to variet pagatavot pats. Tas ir ļoti vienkārši - no sarkanas krāsas lentes nogrieziet aptuveni 15 cm garu gabalu, salociet, lai izveidotos V burta forma un pie apģērba ar piespraudiet drošības adatu.
Bezmaksas locekļa palielināšana
Seksologu atbildes uz jautājumiem par seksu
2 / 76
IP: 98.81.24.230
Copyright © 1998-2007 aids.lv | All Rights Reserved
Design G. Wolfgang | W3C XHTML 1.0 | W3C CSS 2.0