Lai noskaidrotu vai cilvēks ir vai nav inficējies ar HIV vīrusu nepieciešams veikt HIV testu. Jebkuram cilvēkam ir tiesības brīvi izvēlēties veikt vai neveikt HIV testu. HIV testa veikšana bez cilvēka piekrišanas, nezinot vai piespiedu kārtā ir cilvēktiesību pārkāpums.
Pārbaudes uz HIV infekciju Latvijā obligāti tiek pieprasītas tikai: asins, audu un orgānu donoriem (LR MK noteikumi Nr.21, no 16.01.1997.)
HIV testa rezultātus paziņo pēc testa konsultācijā personīgi. Testa rezultātu uzzināšana telefoniski ir pretrunā ar MK noteikumiem.
HIV tests - tās ir analīzes, ar kuru palīdzību nosaka antivielas pret HIV vīrusu cilvēka organismā. Antivielas pret HIV vīrusu cilvēka organismā sāk veidoties sākot no 2 nedēļas pēc inficēšanās, bet tas var ilgt līdz trīs mēnešiem no inficēšanās brīža. Parasti, antivielas pret HIV vīrusu pilnībā izveidojas 6 nedēļu laikā pēc inficēšanās brīža. Laika periodu no inficēšanās brīža līdz brīdim, kad organismā izveidojas antivielas sauc par "loga" periodu un šajā laikā HIV testa rezultāti var būt negatīvi vai neskaidri. Tāpēc, plānojot pārbaudīties uz HIV infekciju, sevišķi svarīgi ir ievērot iespējamo inficēšanās brīdi.
Lai veiktu analīzes, no vēnas tiek noņemts 5 – 7 ml asiņu. Sākumposmā veic analīzes, ar kuru palīdzību nosaka kopējās antivielas pret HIV vīrusu. Ja pirmo analīžu rezultāti ir neskaidri vai pozitīvi (tiek uzrādītas antivielas pret HIV vīrusu), tās tiek atkārtotas. Pozitīvu atkārtotu analīžu rezultātu gadījumā tiek veikts apstiprinošais HIV tests, izmantojot vairākas ļoti jūtīgas metodes. Tātad HIV infekcijas diagnostika ir laikietilpīgs un ilgstošs process.
“Antivielas pret HIV nav atklātas” - tas nozīmē:
“Atklātas antivielas pret HIV“ - tas nozīmē:
Neskaidras vai apšaubāmas analīzes gadījumā laboratorija var lūgt atkārtot analīzi, tas nozīmē, ka testa veikšanai nepieciešams atkārtoti noņemt asinis.
Bezmaksas locekļa palielināšana
Seksologu atbildes uz jautājumiem par seksu
1 / 59
IP: 18.97.14.82
Copyright © 1998-2007 aids.lv | All Rights Reserved
Design G. Wolfgang | W3C XHTML 1.0 | W3C CSS 2.0