AIDS.LV
Viss par AIDS un HIV
aids.lv
Gardnerelloze
 
Kas ir gardnerelloze?

Gardnerelloze ir infekcijas slimība, kas izraisa iekaisums procesu sievietēm makstī, bet vīriešiem urīnizvadkanālā. Urīnceļu infekcijas gadījumā gardnerellu atrod līdz 90% gadījumos. Daži autori uzskata, ka sievietei gardnerellas ir nosacīti patogēnā mikroflora (mikroborganismi, kuri var atrasties normālajā mikroflorā).

 
Kā norit uroģenitālā gardnerelloze?

Slimība parasti norit hroniskā formā. Slimības norise vīriešiem un sievietēm ir atšķirīga:

vīriešiem - iekaisuma process skar urīnizvadkanālu. Sūdzības parasti ir maz, nenozīmīgas un bieži tām netiek pievērsta uzmanība: pēc ilgstošas urīna aizturēšanas var būt gļotaini, caurspīdīgi izdalījumi no urīnkanāla; diskomforta sajūtas urinācijas laikā - īpaši pēc alkohola vai asa ēdiena lietošanas; nepatīkama sajūta erekcijas vai ejakulācijas beigās. Pēc dzimumkontakta var būt neliels urīnizvadkanāla atveres, priekšādiņas un dzimumlocekļa galviņas gļotādas apsārtums, neliela dedzināšanas sajūta zem priekšādiņas un urīnizvadkanālā. Gardnerellas var izraisīt hronisku iekaisumu priekšdziedzerī vai sēklas maisiņos. Ilgstoša iekaisuma gadījumā var mazināties seksuālā vēlmes, rodas potences traucējumi.

sievietēm - gardnerellozem bieži norit bez sūdzībām. Sūdzību rašanos var provocēt spirāles ievietošana dzemdē un grūtniecība. Sūdzības parasti ir par izdalījumiem no maksts kuriem ir nepatīkama smaka; niezi ārējo dzimumorgānu apvidū; smaguma sajūtu vēdera lejas daļā.

 
Kā inficējas ar gardnerellozi?

Vīrieši inficējas no slimas sievietes - dzimumkontaktu laikā, bet sieviete var inficēties gan no vīrieša, gan arī personīgās higiēnas kļūdu rezultātā.