Orālā seksa laikā partnera siekalas izšķīdina tauku slānīti un izjauc normālo dzimumorgānu gļotādas mikrofloru – tiek iznīcināts gļotādas bioloģiskais aizsargslānis. Gļotāda kļūst viegli traumatizējama un rodas mikrotraumas. Šīs mikrotraumas var kļūt par ieejas vārtiem tādām infekcijām kā sifiliss, herpes vīruss, vīshepatīts B un C (dzeltenā kaite).
HIV vīrusa koncentrācija siekalās ir niecīga, lai izraisītu inficēšanos. Ilgstoša orālā seksa laikā var rasties asiņojošas mikrotraumas uz lūpām, lūpu kaktiņos vai būt smaganu asiņošana (īpaši, ja pirms kontakta tīrīti zobi). Mikrotraumas var rasties arī dzimumlocekļa, kaunumu lūpu, klitora vai anālās atveres gļotādā. Tādā gadījumā risks inficēties ar HIV/AIDS ievērojami pieaug. Inficēšanās risks ar HIV/STS pieaug proporcionāli seksa ilgumam – jo ilgāks kontakts, jo Tev lielāks risks inficēties.
Bez minētajām slimībām problēmas var radīt sēnīšu izraisīti iekaisuma procesi. Šīs problēmas var būt arī tad, ja Tev ir viens patstāvīgs seksuālais partneris:
Vīriešiem sūdzības parasti ir par nepatīkamu niezošu sajūtu zem priekšādiņas, dzimumlocekļa galviņas apsārtums un pastiprinātu aplikumu veidošanos zem priekšādiņas;
Sievietēm - ārējo dzimumorgānu gļotādas apsārtumu un niezi.
Sēnītes parasti aktivizējas tad, kad ir izjaukta gļotādas normālā mikoflora – dizbakterioze.
Kā izsargāties no inficēšanās:
Parasti erekcijas laikā no vīrieša dzimumlocekļa urīnizvadkanāla izdalās gļotains šķidrums, bet sievietēm gļotas no maksts, kurās var būt jebkurš mikroorganisms, kas ierosina STS (gonokoks, trihomonas, gardnerellas u.c.), sūkājot un laizot partnera dzimumorgānus šie mikroorganismi nonāk Tavā mutē. Siekalām piemīt antibakteriālas īpašības, kā rezultātā daļa mikrobu var tikt iznīcināti. Ja mikroorganismu ir pietiekoši daudz un viņi ir virulenti (dzīvotspējīgi) – tie var izraisīt mandeļu iekaisumu – angīnu. Parasti otrajā vai trešajā dienā rodas sāpes kaklā, apgrūtināts rīšanas process, var būt paaugstināta ķermeņa temperatūra.
Apmierinot kādu orāli Tev iespējams inficēties ar sifilisu – tad pēc inkubācijas perioda, kas vidēji ilgst 21 dienu, uz lūpām, mēles, mandelēm vai vaiga gļotādas izveidosies nesāpīga čūliņa, palielināsies limfātiskie mezgli.
Bez minētajām slimībām iespējams inficēties arī ar vīrusu hepatītiem A, B vai C (dzelteno kaiti).
Izdalījumos no vīrieša dzimumlocekļa HIV vīrusa koncentrācija ir neliela. Nonākot mutē siekalu iedarbībā šis vīruss tiek inaktivēts, līdz ar to inficēšanās risks ar HIV ir ļoti zems. Risks palielinās, ja uz lūpām vai lūpu kaktiņos rodas mikrotraumas. Īpaši liels risks inficēties ar HIV/STS ir, ja partneris ejakulē (beidz) mutē.
Sievietes maksts izdalījumos HIV vīrusa koncentrācija ir pietiekoši augsta, lai varētu notikt inficēšanās ar HIV infekciju.
Rotaļājoties ar partnera locekli, iespējams kontakts ar acīm. Acīs var ienest tādas infekcijas kā gonokoku – kuras rezultātā diennakts laikā var zaudēt redzi; hlamīdijas, kas var izraisīt hronisku acs plakstiņu iekaisumu.
Ja partnerim pirms kontakta ar Tevi bijis anāls kontakts ar kādu citu, kurā viņš ir bijis aktīvais partneris. Tev pastāv iespēja inficēties ar cērmēm, spalīšiem, lamblijām, dizentēriju un citām infekcijas slimībām. Risks inficēties ar šīm slimībām ir arī kairinot vai laizot partnera anālās atveres rajonu.
Kā izsargāties no inficēšanās:
Bezmaksas locekļa palielināšana
Seksologu atbildes uz jautājumiem par seksu
1 / 79
IP: 98.81.24.230
Copyright © 1998-2007 aids.lv | All Rights Reserved
Design G. Wolfgang | W3C XHTML 1.0 | W3C CSS 2.0