AIDS.LV
Viss par AIDS un HIV
aids.lv
Drošs sekss

Drošs sekss ir tādas seksuālās attiecības, kuru laikā nav risks inficēties ar seksuāli transmisīvajām slimībām (STS), tai skaitā HIV/AIDS un kuru laikā tiek novērsta nevēlamas grūtniecības iestāšanās iespēja.

Praktiski, inficēšanās risks ar HIV/AIDS/STS ir jebkura seksuālā kontakta (nodarbojoties ar abpusēju masturbāciju, orālā, vaginālā, anālā seksa) laikā. Lai nodarbotos ar drošu seksu katram jāizprot inficēšanās risks konkrētā situācijā, jāzina kā un jāmāk šo risku mazināt vai pilnīgi izslēgt.

Zinot un mākot pasargāties sevi no inficēšanās ar HIV/STS - drošs sekss var būt gan vaginālā, gan anālā dzimumkontaktu laikā. Drošs sekss ir iespējams kā starp sievieti un vīrieti, tā arī starp vīriešiem.

Šinī sadaļā ir apskatīti dažādi seksa veidi saistībā ar drošu un nedrošu seksu. Centīšos sīki izskaidrot inficēšanās risku konkrētās situācijās un parādīt iespējas, kā šo risku iespējams mazināt.

Jautājumi tiek apskatīti neatdalot heteroseksuālas attiecības (sieviete / vīrietis) no homoseksuālajām (vīrietis / vīrietis), jo seksuālās attiecības, inficēšanās risks un izsargāšanās principi ir praktiski vienādi. Īpaši tas darīts arī tāpēc, ka daļai vīriešu mēdz būt seksuālu attiecību epizodes ar citiem vīriešiem. Tie var būt vienreizējs - gadījuma rakstura. Kontakti - kuri iepriekš nav plānoti un par kuriem nav domāts.