LSD, fenciklidīns (PCP), meskalīns, halucinogēnās sēnes vielu grupa, kuru lietošanas rezultātā rodas simptomi, kas līdzīgi psihozei, piem., halucinācijas, orientācijas zudums u.c. izmaiņas domāšanā un uztverē. Halucinogēnu grupas robežas ir grūti diferencējamas, jo šinī grupā ietilpst 100 dažādas dabīgas un sintētiskas vielas, piemēram psilocīns, atropīns, ciklodols uc.
Šādas iedarbības vielas lieto galvenokārt tie, kam ir problēmas sasitībā ar sevi un savas dzīves jēgas vērtību meklējumiem.
Ciklodolu, atropīnu, dimedrolu saturošas vielas - šie medikamenti tiek pārdoti aptiekā. Tos izraksta ārsti iekšķīgai lietošanai. Pārsniedzot paredzētās medikamentozās devas, ļaunprātīgas lietošanas gadījumā veidojas atkarība. Šinī grupā ietilpst arī ( FOV ), kas bija sastopams padomju armijas individuālās aptieciņās, un ko bieži kā halucinogēnu izmanto pusaudži.
Psiloscibīns un pilocīns – dabīgās narkotiskās vielas, ko saturs īpašas sēnes ar tipisku ārēju izskatu: baltā smilšu krāsā, tievā, līkā kātiņā, spicu zvaigžņveida galviņu.
LSD (Lizergīnskābes dietilamīds) - sintētiska narkotiskā viela, kas tiek iesūcināta cukura graudā, želatīnā, papīra dzēšlapās (5mm kvadrātiņos, kurus rotā iespiests attēls). iedarbību parasti apraksta kā "ceļojumu".
LSD ir viens no spēcīgākajām psihoaktīvajām vielām. Pat niecīga, neliela tā deva (10-20 mkg) var izraisīt spēcīgu un ilgstošu psihes darbības traucējumus. LSD darbība ir 5000 stiprāka nekā meskalīna un 150 tūkst. reizes stiprāka nekā Psiloscibīna darbība.
LSD darbība sākas pēc 10 min līdz 3 stundām, kas atkarīga no cilvēka individuālām īpatnībām, kā arī no LSD ievadīšanas veida.
LSD lietošanas sekas:
Ārējās pazīmes:
Psihiskie traucējumi:
Fiziskie traucējumi:
Netiešās pazīmes:
Bezmaksas locekļa palielināšana
Seksologu atbildes uz jautājumiem par seksu
7 / 59
IP: 18.119.138.124
Copyright © 1998-2007 aids.lv | All Rights Reserved
Design G. Wolfgang | W3C XHTML 1.0 | W3C CSS 2.0